יום שלישי, 26 במאי 2015

פרויקט לאומי מבית "ציוני דרך" מתעד את סיפורי דור תש"ח - למען הדורות הבאים


רפרודוקציה מאוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
תכנית ייחודית בהובלת משרד ראש הממשלה ובאמצעות "התכנית להעצמת תשתיות מורשת לאומית - ציוני דרך" וההסתדרות הציונית העולמית, החלה בחודשים האחרונים בתיעוד סיפורם האישי של בני דור תש"ח - דור מייסדי המדינה. מטרתה של התכנית, לתעד את סיפורו של הדור, שנכח בארץ בתקופת קום המדינה - הדור שיישב אותה, עבד בה, נלחם על עצמאותה ועיצב אותה בראשית תקומתה.

פרויקט התיעוד שהחל כאמור לאחרונה, מתבצע באמצעות צוותים מקצועיים המגיעים לביתם של בני דור המייסדים ומתעדים בצילומי וידאו, את סיפורם המרתק והמרגש של דור המייסדים. פרויקט "תיעוד דור תש"ח", יסייע להנציח ולהנחיל לדורות הבאים, את מורשתם של אלה שהיו שותפים מלאים ופעילים בביסוסה של המדינה, וביצירת פניה הייחודיים של החברה הישראלית.


Share to Facebook Share to Twitter Email This

בתכנית להעצמת תשתיות מורשת לאומית - "ציוני דרך", הפועלת במשרד ראש הממשלה, ובהסתדרות הציונית העולמית, שני הגופים האחראים לפרויקט, מדגישים כי כל סיפור שווה שיספרו אותו, וכי הצוותים יגיעו לכל נקודה בארץ לביצוע מטרה זאת. עוד ציינו כי כל אחד מבני הדור שייקחו חלק במיזם יקבל עותק של התיעוד כמזכרת הנצחה לו ולבני משפחתו.

ראש אגף בכיר מורשת והנצחה במשרד ראש הממשלה ראובן פינסקי: "מדינת ישראל זכתה בעצמאותה לפני למעלה מ-66 שנה רק בזכות הקרבתם, נחישותם ואמונתם הבלתי מתפשרת של בני דור תש"ח שאפשרו להתגבר על כל מכשול ולהקים את מדינת היהודים. תיעוד סיפוריהם האישיים של בני דור זה הוא תיעוד ההיסטוריה של מדינת ישראל והוא יסייע לעיצוב תודעת החברה בישראל ולחינוך הדור הצעיר, שהרי "עם שאין לו עבר - אין לו עתיד". תיעוד סיפורם של אנשי דור תש"ח הופך דחוף במיוחד בשל גילם המתקדם של האנשים".

ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות, בהסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל אמר כי: "אנו מקווים להגיע לכמה שיותר בני דור תש"ח - גברים ונשים, על מנת שיספרו את סיפורם האישי, וזאת כדי לתעד את הדור שהולך ונעלם. מדובר במרוץ נגד הזמן, שכן, האלפים מבוגרי הדור שחיים בישראל נפטרים, וקולם, לא ישמע אם לא יתועד במהרה. נחשוב לתעד באופן מסודר כדי שנוכל ללמוד על ההיסטוריה הישראלית והיהודית בתקומת ארצנו ולספרה לדורות הבאים לתפארת מדינת ישראל".

אם אתם או מי מקרוביכם הייתם בארץ בתקופת ימי תש"ח 1945-1950 ומעוניינים לספר את סיפורכם האישי ולתעד אותו למען הדורות הבאים, אתם מוזמנים לפנות אלינו: http://goo.gl/ANPk7Pרוצים להישאר מעודכנים בכל האירועים, הסיורים ואוצרות המורשת הלאומית? עקבו אחר דף הפייסבוק שלנו: