יום ראשון, 26 באפריל 2015

מהיום: עשרות מוזיאונים, פריטים ותערוכות זמינים באמצעות פורטל המוזיאונים הלאומי


צילום ארכיון (קובי גדעון, לע"מ): רה"מ בנימין נתניהו
בביקורו במוזיאון ישראל
פורטל המוזאונים הלאומי של ישראל הנו מיזם ראשון המשקף את התפתחותה של ישראל בשימור וטיפוח המורשת התרבותית בעידן הדיגיטלי.​​​
הפורטל מהווה שער גישה, באמצעותו נחשפים ומוצגים אוצרות המוזאונים של ישראל בפני הקהל הרחב באשר הוא.
אוצרות המוזאונים, שהנם בעלי עושר חזותי רב ביותר, ניתנים לאיתור ולאחזור על צג המחשב, מחשב לוח (טאבלט) או הטלפון החכם בפשטות, בנוחות ובמהירות.
לצד עושרם של אוספי המוזאונים, נחשפים לציבור הגולשים גם עשרות מיליונים של ערכי תרבות האגורים בספריית התרבות האירופית "אירופיאנה".
הקמתו של פורטל המוזא​ונים מהווה נדבך חשוב בפרויקט שימור והעצמה דיגיטלית המשותף לאגף בכיר מורשת לאומית והנצחה במשרד רה"מ, למשרד התרבות והספורט ולעשרות המוזאונים המוכרים במדינת ישראל.Share to Facebook Share to Twitter Email This


אוצרות המוזאונים בישראל

עשרות המוזאונים בישראל מציגים להנאת הציבור תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות לאורך השנה. הפריטים המוצגים בתערוכות מהווים מקצת מ​​אוספי הקבע של המוזאונים ואליהם נלווים פריטים נוספים, משלימים, השאולים ממוזאונים אחרים ומאוספים ציבוריים ופרטיים בארץ ובעולם.
לצד הפריטים המוצגים, מאוחסנים במחסני המוזאונים פריטים רבים נוספים. פריטים אלה אינם חשופים לציבור החוקרים או לקהל מתעניין המבקש ללמוד על המורשת דרך כלל האוספים.
בסך הכל, מחזיקים המוזאונים בישראל כמיליון וחצי פריטים במגוון תחומים: אמנות, יודאיקה, היסטוריה, ארכאולוגיה, אתנוגרפיה, טבע ומדע ועוד...

הפורטל​

​​פורטל המוזאונים הלאומי מהווה שער דיגיטלי לתכנים ולמידע עשיר אודות המוזאונים בישראל, התערוכות המוצגות בהם והפריטים המרכיבים את אוספיהם.
המידע שמוצג בפורטל מיועד למגוון רחב של קהלים: חוקרים, תלמידים, מורים, תיירים (חוץ ופנים), משפחות, מבקרים קבועים במוזאונים ומבקרים חדשים או מזדמנים. לכל גולש מזומנת חוויה חזותית, תוכן עשיר וכלים ידידותיים לתחקור, אחזור, השוואה ושמירה.
הפורטל מותאם למחשבים ביתיים, לטלפונים סלולריים, לטאבלטים ואפילו לטלוויזיות חכמות. הוא דינמי, חי ומתחדש עם מידע חדש, המתפרסם בו באופן שוטף. 

חשוב לדעת: התכנים המתפרסמים בפורטל הנם על דעת המוזאונים ובאחריותם. תכנים הללו כוללים מידע אודות מועדי התערוכות השונות, שעות פתיחה וביקור והמידע החזותי והטקסטואלי המלווה את הפריטים, האוספים והתערוכות.​

כתובת הפורטל: museumsinisrael.gov.il


רוצים להישאר מעודכנים בכל האירועים, הסיורים ואוצרות המורשת הלאומית? עקבו אחר דף הפייסבוק שלנו: